Јавни конкурс за избор директора Музеја војвођанских Словака

Кандидати треба да испуњавају следеће услове:

• да има високу стручну спрему (високо образовање на студијама другог степена дипломске академске студије – мастер или специјалистичке академске студије или специјалистичке струковне студије, или високо образовање на основним студијама у трајању од четири године) друштвено-хуманистичког смера;
  • да има положен стручни испит;
  • да има најмање пет година рада у музејској делатности;
  • да је учествовао и руководио стручним, научним и музеолошким пројектима;
  • да поседује руководеће способности, знања и искуства;
  • да познаје и служи се словачким језиком;
  • држављанство Републике Србије.

Јавни конкурс за избор директора Музеја војвођанских словака

Кандидати треба да испуњавају следеће услове:

• да има положен стручни испит;
  • да има најмање пет година рада у музејској делатности;
  • да је учествовао и руководио стручним, научним и музеолошким пројектима;
  • да поседује руководеће способности, знања и искуства;
  • да познаје и служи се словачким језиком;
  • држављанство Републике Србије.

Vyzva pre umelcov 2021

Múzeum vojvodinských Slovákov Galéria Zuzky Medveďovej vypisuje

Konkurz na pridelenie výstavných termínov pre samostatné a kolektívne výstavy v roku 2021.

Storočnice - pozvánka

Pozvanka Storocnice 1919 2019

Zaostrené na obrazy

zaostrené na obrazy

Tvorivé výtvarno-filmárske dielne pre deti od 8 do 14 rokov
Termín: 23. – 27. júl 2019   (5 dní, utorok – sobota)
Čas konania: 8:30 – 13:00
Kde: V Galérii Zuzky Medveďovej, Báčsky Petrovec
Organizátor: Múzeum vojvodinských Slovákov s finančnou podporou Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí a Obce Báčsky Petrovec
Dielne vedie lektorka Monika Necpálová

Noc múzeí 2019 - Noć muzeja 2019

NM 2019 slovensky

Múzeum vojvodinských Slovákov sa aj tohto roku aktívne zapojí do svetového podujatia - 16. Noc múzeí.Múzeum vojvodinských Slovákov sa aj tohto roku aktívne zapojí do svetového podujatia - 16. Noc múzeí.V sobotu 18.mája 2019 o 19.00 hod. v priestoroch Galérie Zuzky Medveďovej bude otvorenie samostatnej výstavy Posúvanie, akademického maliara Jozefa Klátika z Petrovaradínu, pri príležitosti jeho životného jubilea.
Tešíme sa na Vás.

Павел Поп - самостална изложба – Позивница

Pozvanka Pavel Pop 2019

Поштовани,

срдачно Вас позивамо на свечано отварање самосталне изложбе академског графичара и сликара Павела Попа из Новог Сада, поводом његовог животног јубилеја. Свечано отварање ће се одржати у <стронг>суботу 30.марта 2019 год. у 20.00 часова</стронг> у Галерији Зуске Медвеђове Музеја војвођанских Словака у Бачком Петровцу.

Позив на свечано отварање изложбе 5. бијенале словачких ликовних уметника аматера

5 bienale amaterov Pozvanka MVS 2018

Поштовани,

срдачно Вас позивамо на свечано отварање изложбе 5. бијенале словачких ликовних уметника аматера. Свечано отварање одржаће се у петак 28. децембра 2018 год. у 18.30 часова у просторима Туристичке организације Бачки Петровац.

Радујемо се Вашем присуству.

Позивница на свечано отварање изложбе Словаци и Велика народна скупштина у Новом Саду 25. новембра 1918. године

Plagat velke narodne zhromazdenie

Музеј војвођанских Словака

Вас позива на свечано отварање изложбе Словаци и Велика народна скупштина у Новом Саду 25. новембра 1918.године аутора МА. Јана Ђемровског

у петак 23. новембра 2018.год у 18.00ч у Галерији Зуски Медвеђове.

Pozvanka Maria Gaskova 2018

Pozvánka na vernisáž samostatnej výstavy akademickej maliarky Márie Gaškovej z Kysáčaozvánka na vernisáž samostatnej výstavy akademickej maliarky Márie Gaškovej z Kysáča
pri príležitosti jej životného jubilea. Vernisáž sa uskutoční v piatok 12.októbra 2018 o 19.00 h v Galérii Zuzky Medveďovej, Múzea vojvodinských Slovákov v Báčskom Petrovci.