14. bienále slovenských výtvarníkov v Srbsku a 10. výtvarnícke snemovanie

bienale foto01

Na tohtoročnom bienále slovenských výtvarníkov v Srbsku vystavuje 27 našich profesionálnych maliarov, sochárov, dizajnérov a umeleckých fotografov. Výstavu ich najnovšej tvorby si možno obzrieť v Galérii Zuzky Medveďovej v Báčskom Petrovci do 31. 12. 2017. V rámci včerajšieho slávnostného otvorenia výstavy udelili Cenu Karola Miloslava Lehotského Jánovi Agarskému zo Starej Pazovy, Cenu Cyrila Kutlíka Jánovi Stupavskému zo Starej Pazovy a Výkupnú cenu Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny Pavlovi Čánimu z Kulpína.

Kurátorom výstavy je Vladimír Valentík, početných prítomných na vernisáži privítala nová riaditeľka Múzea vojvodinských Slovákov Anna Séčová Pintírová a výstavu otvoril Ján Šuľan, predseda Zhromaždenia Báčskopetrovskej obce.

bienale foto02

bienale foto03

bienale foto04

bienale foto05